Dan zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Sanja Posavec, 9. 10. 2016.

Učenici i djelatnici Osnovne škole Tomaša Goričanca Mala Subotica u petak 7. 10. obilježili su Dane kruha. Ujutro su svi učenici donosili kolače koje su pekle njihove bake i mame te su se poslije pogostili njima. Neki kolači bili su izabrani za prodaju na štandovima u nedjelju, a najljepši kolači odloženi su na stol u hodniku pored kojeg je poslije vlč. Đuro Vukalović održao kratku propovijed. Najmlađi učenici, od 1. do 4. razreda okupili su se u hodniku pod trećim satom da bi odslušali vlč. Đuru Vukalovića te mu otpjevali i odrecitirali nekoliko pjesama. Učenici viših razreda, od 5. do 8. su vlč. također dočekali s nekoliko pjesama kojih su i sami bili autori.  (Lana Lacković)

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr