Smotra hrvatskog školskog filma

Autor: Sanja Posavec, 10. 10. 2016.

Ovogodišnja 4. po redu Smotra hrvatskog školskog filma održana je u Velikoj Gorici u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje. Bilo je prikazano četrdesetak filmova, a predsjednik Povjerenstva Krešimir Mikić izrekao je samo riječi hvale učenicima i njihovim mentorima za ovogodišnje filmove.

Naša se škola na Smotri predstavila sa svoja dva filma – Život s glazbom i Naša Seve. TV reportaža Život s glazbom  govori o našem mladom i svestranom učitelju Glazbene kulture Hrvoju Krištofiću, a snimile su ga učenice Doroteja Lisjak, Valentina Lacković i Viktorija Rebernik. Dokumentarni film Naša Seve predstavlja našu talentiranu učenicu Severinu Lajtman, a snimile su ga učenice Gabriela Bratić, Lana Lacković, Tihana Lozer, Marta Novak i Mia Vugrinec. Medijsku grupu su na Smotri ponosno predstavljale naše mlade snage, učenice šestog razreda Valentina Lacković i Viktorija Rebernik. Vodile su ih mentorice Iva Mihalic Krčmar i Nikolina Hampamer.

Nakon odgledanih projekcija prosudbeno povjerenstvo objavilo je deset filmova na DVD-u, a među njima našao se i film Naša Seve.

Trodnevni boravak je osim projekcija bio ispunjen i okruglim stolovima učenika i mentora, razmjenom iskustava i naravno druženjima gdje su nastala nova nerazdvojna prijateljstva. (nh)

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr