Mali DOKUart

Autor: Sanja Posavec, 23. 10. 2016.

Grand PRIX za "Našu Seve"!

I ove je godine u Bjelovaru održan Mali DOKUart u sklopu DOKUart festivala dokumentarnog filma. Od prijavljenih 40 dokumentarnih filmova osnovnoškolaca iz cijele Hrvatske u uži izbor ušlo je osam filmova koji su prikazani na završnoj projekciji u petak 14. listopada 2016. godine. Mali DOKUart dodjeljuje tri nagrade te Grand PRIX za najbolji dokumentarac.

Naša je škola sudjelovala s filmom „Naša Seve“ koji su snimile učenice 8. a razreda, članice Medijske skupine: Gabriela Bratić, Lana Lacković, Tihana Lozer, Marta Novak i Mia Vugrinec. Njihove ponosne mentorice su učiteljice Iva Mihalic Krčmar i Nikolina Hampamer.

Upravo je naš film proglašen najboljim dokumentarnim filmom te je osvojio Grand PRIX i novčanu nagradu od 5.000 kuna. Naše filmašice i zvijezda našeg filma Severina Lajtman, bez koje ne bi ni bilo filma, uz veliki pljesak dobile su i mnogo pohvala i čestitki. Veliko hvala i našoj ravnateljici Đurđi Horvat koja nas je potaknula na snimanje filma. (Lana Lacković i Mia Vugrinec)

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr