Likovni natječaj

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 13. 6. 2017.

Jedan svijet - jedan cvijet

Društvo „Naša djeca„ Čazma u sklopu 4. Cvjetnog korza u Čazmi i povodom 22. svibnja, Međunarodnog dana bioraznolikosti te 5. lipnja, Svjetskog dana zaštite okoliša organiziralo je i provelo 2. likovni natječaj „Jedan svijet – jedan cvijet“ s temom „Perunika – cvijet nebeski“.

Ove je godine cilj natječaja bio poučiti najmlađe o perunici ili irisu, hrvatskom nacionalnom cvijetu, svima poznatom iz vrtova naših baka. Na natječaj je pristiglo više od dvjesto likovih radova.

Prema odluci stručnog povjerenstva nagrađena su tri rada djece predškolskog uzrasta i tri rada djece osnovnoškolskog uzrasta. Od osnovnih škola, čak dvije nagrade odlaze u OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica.

Prvu nagradu dobila je Ivona Škvorc, učenica 8.b razreda, za likovni rad pod nazivom „Iris“. Mentorica joj je učiteljica likovne kulture Ruža Hajdinjak.

Drugu nagradu osvojila je Helena Marčec, učenica 1.a razreda, za likovni rad pod nazivom „Irisi okupani suncem“. Njezina mentorica je učiteljica razredne nastave Ljiljana Rinkovec.

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr