Dan sporta i Svjetski dan srca

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 1. 10. 2017.

Aktivan i veseli petak u školi

Da petak može biti najbolji dan u tjednu, pokazalo se točnim 29.9.2017. u našoj školi.

U maglovito jutro okupili su se učenici od 5. do 8. razreda u školi da obilježe Dan sporta. Uz pratnju učitelja i policijskih službenika PU Međimurske uputili su se u šetnju Malom Suboticom. Dio učenika natjecao se i u krosu. Dobra atmosfera i pozitivan pobjednički duh orio se sportskim terenima škole, a učenici su nastavili druženje sudjelujući u sportskim igrama.

Istog su dana obilježili i Svjetski dan srca. Aktivnu podršku ovom obilježavanju dale su vrijedne volonterke Gradskog društva Crvenoga križa Čakovec. Gospođa Alenka, Ana i Barbara učenike su ukratko upoznale sa samim djelovanjem Crvenog križa, načinima i postupcima oživljavanja unesrećenog, besplatno su mjerile tlak i šećer u krvi. Zanimljiva je bila i pokazna vježba uz „pijane“ naočale. Tim se naočalama simulira efekt smanjene percepcije, promjena dubine i percepcije udaljenosti prilikom konzumacije alkohola u određenim promilima.

U poslijepodnevnim satima red je došao i na učenike razredne nastave. Oni su se u školi okupljali u pratnji svojih roditelja ili nekog od članova obitelji. U zanimljivim igrama poput činkanja, igre kolut do koluta vrijeme je brzo prošlo. Dan je protekao u veselom i opuštenom ozračju.

Natjecanje i druženje uz učiteljice Manuelu Stričak i Doru Puklek organizirali su članovi Udruge „Sport za sve“ Mala Subotica. Pokrovitelj Dana sporta bila je Općina Mala Subotica, koja je pripremila medalje za najbolje.

Svi su se obogatili tog petka, premda nisu ni bili svjesni toga. Naime talijanska poslovica kaže „Zdrav čovjek, ujedno je i bogat, iako toga nije svjestan“.
Popis nagrađenih i najboljih u pojedinim disciplinama donosimo uskoro dok se objedine svi rezultati.

Više fotki pogledajte na našoj Facebook stranici.

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr