Posjet stomatologa

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 25. 10. 2017.

Samo čisti zubi su zdravi zubi

I ove školske godine naš preventivni stomatolog dr. Vladimir Mađarić u ambulanti u Maloj Subotici pregledao je i premazao sube svim učenicima naše škole.

Povratnu informaciju o stanju zubiju svakog učenika donio je u školu 23. listopada 2017. Svaki učenik je na papiru dobio prikaz svojih zubi. Broj bolesnih trajnih zubi, ortodontsku anomaliju (treba "aparatić") i preporuku.

• VAŽNO: Zubni karijes je bolest koju uzrokuju bakterije iz hrane zaostale na zubima poslije jela.
  • ZATO: Očistite zube poslije svakog obroka i najvažnije navečer prije spavanja.
  • JER: Samo čisti zubi su zdravi zubi.

Učenici prvih razreda uz to dobili su papire s uputama i crtežom kako pravilno prati zube. Medicinska sestra Valentina, podijelila im je upute uz iznenađenje za njih, dobili su nove četkice za zube.

Učenici koji imaju sve zdrave zube dobili su medalje s kojima su se ponosili taj dan. (Š.H.)

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr