Živim život bez nasilja

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 27. 11. 2017.

Edukativna likovna radionica

Prošlog petka Međimursku županiju posjetili su ministar unutarnjih poslova RH Davor Božinović i pomoćnica ministrice za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku RH Maja Vučinić Knežević.

U povodu Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama te preventivnog programa policije i partnera „Živim život bez nasilja“, visoki gosti iz Zagreba boravili su u Domu kulture Mala Subotica. Pogledali su edukativno-dokumentarni film „Udaj se kad si spremna“ koji govori o problemu rane udaje Romkinja.

U sklopu tih događanja održana je i edukativna likovna radionica na kojoj su sudjelovale učenice 2.a razreda OŠ T. Goričanca Mala Subotica. To su Neva Novak, Helena Marčec, Nika Halić, Julija Juras, Marta Novak i Marta Škvorc. Učenice su slikama pokazale što misle o nasilju u društvu i što očekuju od djelatnika policije u svrhu zaštite.

Nakon radionice djelatnici Policijske uprave međimurske nagradili su učenice prigodnim poklonima.

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr