Ruža međimurska

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 21. 4. 2018.

Teta Liza - čuvarica međimurske baštine i popevke

U srijedu, 18.4.2018. sudjelovale smo na V. susretu mladih međimurskih umjetnika pod nazivom „Ruža međimurska.“

Ovogodišnja tema manifestacije je bila „Teta Liza - čuvarica međimurske baštine i popevke.“

Teta Liza je bila žena koja se svojim kajkavskim popevkama zalagala za očuvanje kajkavšine u Međimurju.

Susret se je održao u Donjem Vidovcu, a organizatori ove manifestacije bila je III.OŠ Čakovec i općina Donji Vidovec. Na manifestaciji je bio izveden kratki kulturno-umjetnički program. Mi smo sudjelovale svojim literarnim radovima pod mentorstvom učiteljice Ljerke Jezernik. Puno smo pričale o kajkavštini, koja je naše veliko blago pa smo i pjesme napisale na kajkavskom narječju radi kojih smo bile pozvane na manifestaciju. Na susretu mladih međimurskih umjetnika provele smo jednu lijepu večer.

Milena Valadžija, 7.c raz.

Helena Srnec, 8.a raz.

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr