Likovna izložba

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 23. 4. 2018.

Pohvaljeni radovi naših učenika

Galerija umjetnina grada Slavonskog Broda ove je godine objavila poziv za sudjelovanje na likovnoj izložbi  učeničkih radova osnovnih škola RH pod nazivom „Bratac Jaglenac i sestrica Rutvica“.

Izložba je zamišljena kao smotra kreativnih likovnih postignuća osnovnoškolaca objedinjenih dubokim poštovanjem prema djelu Ivane Brlić – Mažuranić. Ove se godine obilježava 144. obljetnica njezina rođenja.

Povjerenstvo za odabir radova radilo je u sljedećem sastavu:

• doc.dr.art. Marko Šošić, Fakultet za odgojne i obrazovne znanosti Osijek,
  • Snježana Kauzlarić, prof. povijesti umjetnosti „Gimnazija Matija Mesić“ i
  • doc.art.Ivica Kurtz, Umjetnička akademija u Osijeku.

Odabrano je 94 radova za izložbu. Među njima su nagrađena po tri rada u dvije skupine: likovni radovi učenika od 1.do 4. razreda i likovni radovi učenika od 5.do 8.razreda.

Osim toga, u kategoriji radova učenika od 1. do 4. razreda posebno su pohvaljeni radovi učenika 2.a razreda OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica. Autori pohvaljenih radova su sljedeći učenici:

Neva Novak, Helena Marčec, Deja Martan, Nika Halić, Julija Juras, Leona Drvenkar i Marta Novak. Radovi su nastali pod mentorstvom njihove učiteljice Ljiljane Rinkovec.

Otvorenje likovne izložbe bilo je 16. travnja  u Likovnom salonu „Vladimir Becić“ Slavonski Brod.

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr