Književni radovi

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 15. 5. 2018.

Nagrade za naše učenice na SFeraKonu

Društvo SFera je zagrebačko društvo za znanstvenu fantastiku. Djeluje kao udruga koja promiče fantastiku i znanstvenu fantastiku u Hrvatskoj. Svake godine raspisuje književne i likovne natječaje za učenike.

Teme ovogodišnjih književnih radova za učenike od 1. do 4. razreda bile su Izvanzemaljac u mojim čarapama i Pahuljice od duge, dok su teme za likovno stvaralaštvo bile Izvanzemaljac u mojim čarapama i Svemirski trampolin. Na natječaj je pristiglo oko 1400 likovnih radova te oko 300 književnih radova.

I učenici 2.a razreda OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica su sudjelovali na natječaju te su osvojili sljedeće nagrade:

Marta Novak  - 2. nagradu za književni rad Pahuljice od duge

Deja Martan – 2. nagradu za likovni rad Svemirski trampolin.

Radovi su nastali pod mentorstvom učiteljice Ljiljane Rinkovec.

Nagrađenim učenicima nagrade su bile uručene na svečanoj Skupštini SFere koja se održala u sklopu najveće hrvatske SF konvencije, SFeraKona, u subotu 12. svibnja 2018. u prostorijama Fakulteta elektrotehnike i računarstva. Bilo je to novo i lijepo iskustvo koje su učenice, boraveći u Zabrebu, podijelile s članovima svojih obitelji.

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr