Predavanje o gljivama

Autor: Sanja Posavec, 9. 10. 2018.

U srijedu 3. listopada posjetio nas je poznati međimurski gljivar Vladimir Mislović, predsjednik Gljivarskog društva Smrčak iz Čakovca.

Održao je predavanje na temu "Gljive našega zavičaja". Vrlo je poučno bilo vidjeti brojne vrste gljiva i čuti koje skupine gljiva postoje, kako prepoznati i razlikovati jestive i otrovne gljive, na što moramo pripaziti kada beremo gljive i boravimo u prirodi, kao i koja je uloga i važnost gljiva u našoj prehrani.

Učenici su postavljali pitanja i tako aktivno sudjelovali u predavanju. Organizatorica ovog korisnog predavanja bila je učiteljica Prirode Olivera Šercer-Žokalj.

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr