38. SMOTRA DJEČJEG KAJKAVSKOG PJESNIŠTVA „DRAGUTIN DOMJANIĆ“- SVETI IVAN ZELINA

Autor: Željka Štampar Zamuda, 21. 10. 2018.

Na poziv pučkog otvorenog učilišta Sveti Ivan Zelina za sudjelovanje na 38. Smotri dječjeg kajkavskog pjesništva „ Dragutin Domjanić“ Sveti Ivan Zelina 2018. odazvalo se 87 osnovnih škola s ukupno 477 učeničkih radova.

Fotografija OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica.

Ocjenjivačko povjerenstvo u sastavu dr.sc. Ivo Kalinski (predsjednik), dr.sc. Božica Pažur te Štefica Kamenarić – Filipović, dr. med., odabralo je 79 radova za objavu u zbirci „Se zmisliš?“ Od toga je 36 pjesama bilo izvedeno na završnom događanju Smotre 20. listopada 2018. u Svetom Ivanu Zelini.

Među 36 pjesama na javnoj izvedbi svoje mjesto našla je i pjesma „Nejte f kmico ritati“ Neve Novak, učenice 3.a razreda OŠ TomašaGoričanca Mala Subotica.

Neva je svojom pjesmom i izvedbom uvjerljivo osvojila najveći broj glasova nazočnih te je tako osvojila Nagradu gledatelja.

Nevina mentorica je učiteljica Ljiljana Rinkovec. Neva i mentorica se jako ponose osvojenom nagradom.

Fotografija OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica.

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr