Početak nastave

Autor: Magdalena Lipić, 22. 5. 2020.

OBAVIJEST O POČETKU NASTAVE ZA UČENIKE OD 1. DO 4. RAZREDA

Poštovani roditelji,

prema naputku MZO-a i HZJZ-a od ponedjeljka, 25.5.2020., započinje redovna nastava u školama za učenike od 1. do 4. razreda.  Kako bismo se svi pridržavali propisanih mjera zaštite, molimo Vas da obavezno pročitate upute Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo koje se nalaze u privitku.

Škola ima razrađen Protokol ponašanja u školi te će učenici biti upoznati s njime po dolasku u školu.

Nastava u OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica počinje 25.5.2020. u 8:15h. Učenici u školu dolaze u 8:05h. Na ulazu će ih dočekati njihove učiteljice i odvesti ih u razred. Molimo da djeca ne dolaze prerano u školu kako se ne bi stvarale nepotrebne gužve.

Nastava se izvodi prema redovnom rasporedu učenika. Izvannastavne aktivnosti (UŠŠ, zbor i sl.) neće se izvoditi.

Ukoliko dijete ima simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ima izrečenu mjeru samoizolacije ili je zaraženo COVID-19 – NE SMIJE DOLAZI U ŠKOLU, a roditelj mora u školu dostaviti potvrdu liječnika.

Ostala djeca dolaze u školu. Svaki dan prije dolaska u školu roditelji/skrbnici dužni su izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu i vrijednosti upisati u bilježnicu koju dijete donosi u školu. Ukoliko dijete ima povišenu temperaturu roditelji ne smiju dovoditi dijete u školu i o tome trebaju obavijestiti razrednicu ili ravnateljicu.

Ukoliko je dijete bolesno, roditelj opravdava izostanak liječničkom ispričnicom kao i do sada.

PRIJEVOZ:

Za učenike putnike i dalje je organiziran prijevoz školskim autobusom.  Učenici u autobusu sjede odvojeno, po jedan učenik u redu.

Prvih dana moguća su kašnjenja autobusa te molimo roditelje za razumijevanje.

Učenici u školu mogu dolaziti/odlaziti i samostalno ili ih u školu mogu dovoditi/odvoditi i roditelji, odnosno druge odrasle osobe. Osobe u pratnji djece NE ulaze u školu niti se okupljaju na ulazu u školu.

Raspored vožnje školskog autobusa:

Dolazak

Držimurec/Strelec i učenici 4. razreda iz Palovca – Mala Subotica

Palovec (učenici 1., 2. i 3. razreda) – Mala Subotica

Podbrest/Sv. Križ – Mala Subotica

Odlazak

Mala Subotica – Palovec – Držimurec/Strelec

Mala Subotica – Sv.Križ/Podbrest

Mala Subotica – Palovec – Držimurec/Strelec

PREHRANA

Školska kuhinja radi uobičajeno. Učenici će užinu dobivati prema sljedećem rasporedu:

1. i 2. razredi nakon 2. sata (9:50h)