ŠKOLSKI OBROCI SVIMA 2019./2020.

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 25. 6. 2020.

Projekt „ŠKOLSKI OBROCI SVIMA 2019./2020.“ – Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva (školska godina 2019./2020.) ima za cilj ublažavanje najgorih oblika dječjeg siromaštva u osnovnim školama čiji je osnivač Međimurska županija kroz pružanje nefinancijske pomoći djeci u siromaštvu ili u riziku od siromaštva, i to u obliku osiguravanja redovite prehrane u sklopu školskih kuhinja.

U projekt je uključena 21 osnovna škola s područja Međimurja, a Nositelj projekta je Međimurska županija. Vrijednost projekta iznosi 998.076,71 kuna, a isti je financiran iz Fonda europske pomoći za najpotrebitije (FEAD).

Sve Osnovne škole koje sudjeluju u provedbi projekta posjeduju kapacitete za pripremu obroka, što znači da posjeduju kuhinje i ljudske resurse te zadovoljavaju propisane standarde (HACCP). Obroci koji su osigurani u sklopu ovog projekta bit će pripremljeni i podijeljeni u školi za vrijeme školskog odmora. Vrsta obroka bit će identična vrsti obroka koji se poslužuje i drugim učenicima čiji roditelji samostalno financiraju troškove školske kuhinje.

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr