Autor: Magdalena Lipić, 24. 7. 2020.

UPISI U SREDNJU ŠKOLU: Dostava dokumentacije u srednju školu

Dragi osmaši i roditelji,

sljedeći tjedan vrše se upisi u srednju školu. Potrebno je dostaviti potrebnu dokumentaciju u srednju školu koju ste upisali. Dokumentaciju možete dostaviti osobno ili elektroničkim putem. Svaka srednja škola ima određeni termin kada zaprimaju dokumentaciju. Provjerite na web stranicama srednje škole koju upisujete ili nazovite telefonski kako biste se informirali o detaljima.

Dokumentacija koju je potrebno dostaviti ovisi o zanimanju koje upisujete. Provjerite u sustavu Upisi.hr pod tipkom Detalji uz zanimanje koje upisujete.

1. UPISNICA (potrebno za sva zanimanja) - ispisujete iz svog sustava Upisi.hr
  2. POTVRDA ŠKOLSKE LIJEČNICE (uobičajeno za četverogodišnja strukovna zanimanja) – javite se telefonski ili emailom školskoj doktorici Mariji Ivanović
  3. POTVRDA MEDICINE RADA (uobičajeno za trogodišnja strukovna zanimanja i neka četverogodišnja strukovna zanimanja) – potrebno obaviti pregled u nekoj od ordinacija medicine rada
  4. UGOVOR O NAUKOVANJU (uobičajeno za trogodišnja strukovna zanimanja prema JMO modelu obrazovanja) – roditelj potpisuje ugovor o naukovanju u 4 primjerka sa obrtnikom kod kojeg će učenik pohađati praksu. Preporučamo da se oko pohađanja prakse i ugovora o naukovanju konzultirate sa srednjom školom.
  5. POTVRDA O OSTVARENIM DODATNIM BODOVIMA – ukoliko je učenik ostvario dodatne bodove (osim natjecanja) u srednju školu mora donijeti dokaz (npr. potvrdu o nezaposlenosti roditelja, smrtni list i sl.)

Ako netko od učenika nema mogućnost ispisa Upisnice kod kuće, možete doći u školu kod psihologinje Magdalene Lipić u ponedjeljak, 27.7.2020., od 8:00 do 13:00h.

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr