MJESEC KNJIGE

Autor: Patricija Husajina, 7. 10. 2020.

Bliži se Mjesec hrvatske knjige, manifestacija koji se obilježava od 15. listopada do 15. studenoga, a u OŠ Tomaša Goričanca već smo prionuli poslu kako bismo odali priznanje knjizi i približili knjigu učenicima. Naša knjižničarka Patricija Husajina organizirala je aktivnosti uz pomoć učiteljica razredne nastave i učiteljica Hrvatskoga jezika radi promicanja čitanja među djecom.

Ovogodišnja manifestacija posvećena je planetu Zemlji, a 4. b razred sa svojom je učiteljicom Nadom Črep na satu Hrvatskoga jezika iskoristio ulomak romana Heidi kako bi razgovarali o odnosu djevojčice Heidi prema prirodi. Svaki je učenik potom odabrao po jednu biljku i životinju iz svoga kraja i uz osnovne podatke nacrtao crtež.

Učenici 6. a razreda zajedno s knjižničarkom na satu Hrvatskoga jezika učili su kako se izrađuje letak, što je sve potrebno dodati kako bi on bio zanimljiv i poučan drugima. Nakon toga i sami su pokušali izraditi letak, a potom su javnim nastupom letkom predstavljali svoju najdražu i najzanimljiviju knjigu.

Dokaz da se u našoj školi čita i kreativno razmišlja uistinu su prekrasni i zanimljivi letci učenika, a možete ih pogledati u nastavku. (klikom na radovi učenika 4.b i 6.a)

RADOVI UČENIKA 4.B i 6.A

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr