Smotra dječjeg kajkavskog pjesništva – Sveti Ivan Zelina

Autor: Patricija Husajina, 5. 11. 2020.

Smotra dječjeg kajkavskog pjesništva – Sveti Ivan Zelina

U subotu 31. listopada održana je 40. Smotra dječjega kajkavskog pjesništva "Dragutin Domjanić" u Svetom Ivanu Zelini. Smotra je održana u drugačijem obliku od svih dosadašnjih - bez publike u Dvorani Kraluš, ali sa širom publikom na platformi YouTube.

Na natječaj Smotre ove godine prijavljeno je 257 pjesama koje dolaze iz 54 škole s kajkavskog jezičnog područja.

Ocjenjivačko povjerenstvo u sastavu dr. sc. Ivo Kalinski (predsjednik), dr. sc. Božica Pažur te Štefica Kamenarić-Filipović, dr. med., za objavu u Zborniku 40. Smotre odabralo je 67 radova. Javno ih je izvedeno 28.

OŠ Tomaša Goričanca već tradicionalno sudjeluje na toj smotri, ove godine s velikim uspjehom. U Zborniku su tiskane pjesme naših dviju učenica. To su pjesme „Hoj sem – iš tam“ koju je napisala Neva Novak i pjesma „Cirkva“ autorice Marte Škvorc.

Pjesma Neve Novak bila je odabrana za javno izvođenje i ujedno je dobitnica jedne od nagrada ocjenjivačkog povjerenstva.

Obje učenice sada polaze 5. razred, a pjesme su nastale kad su bile u 4. razredu.

U pjesničkom izričaju vodila ih je njihova mentorica Ljiljana Rinkovec, mag. prim. educ.

Članak napisala: Ljiljana Rinkovec

U nastavku pogledajte snimku pjesme učenice Neve Novak klikom na VIŠE možete preuzeti privitak-zapis na svoj uređaj.

Priloženi dokumenti:
Neva_Novak.mp4 (17.49 MB)

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr