41. SMOTRA DJEČJEG KAJKAVSKOG PJESNIŠTVA „DRAGUTIN DOMJANIĆ“

Autor: Patricija Husajina, 15. 11. 2021.

41. SMOTRA DJEČJEG KAJKAVSKOG PJESNIŠTVA „DRAGUTIN DOMJANIĆ“

SVETI IVAN ZELINA

Na poziv Pučkog otvorenog učilišta Sveti Ivan Zelina za sudjelovanje na 41. Smotri ove se godine odazvala 61 škola s ukupno 320 učeničkih uradaka. Ocjenjivačko povjerenstvo radilo je u sastavu dr.sc. Ivo Kalinski, dr.sc. Božica Pažur i Štefica Kamenarić – Filipović, dr.med. Povjerenstvo je odabralo 74 rada koja su uvrštena u zbirku Na krilima senji, a od toga je 26 pjesama sudjelovalo na javnoj izvedbi na završnom događanju 41. Smotre.

I OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica odazvala se na poziv te je poslala pjesničke uratke svojih učenika. Svoje mjesto u pjesničkoj zbirci našla je pjesma Grete Zamuda pod naslovom Govorim po naši. Greta je učenica 2.a razreda, a pjesmu je napisala dok je bila u 1. razredu. Njezina mentorica je učiteljica Ljiljana Rinkovec. (Ljiljana Rinkovec)

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr