Vukovar i Škabrnja

Autor: Patricija Husajina, 17. 11. 2021.

18.11. Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.

Da se ne zaboravi…

Uoči 18. studenoga učenici 8.a sa svojom razrednicom učiteljicom Povijesti Natalijom Štefanić upriličili  su prigodnu izložbu fotografija Vukovar nekad i sad. Učenici 8.b razreda sa svojom razrednicom i učiteljicom Hrvatskoga jezika  analizirali su književno djelo Priče iz Vukovara Siniše Glavaševića.  Potaknuti riječima novinara i književnika Siniše Glavaševića  ispisivali su najupečatljivije citate iz njegovih priča i ilustrirali ih na bijelu majicu.  Svi su radovi izloženi u ulaznom holu škole.

Na taj su način učenici skromno dali podršku glasu istine i slobode u tjednu kada se sjećamo Vukovara, grada heroja. Svoj će doprinos učenici osmih razreda dati i  večeras paljenjem svijeća ispred zgrade Općine Mala Subotica.

„Nema leđa jačih od mojih i vaših, zato ako vam nije teško, ako je u vama ostalo  još mladenačkoga šaputanja, pridružite se!“

(Siniša Glavašević)

Klikom na preostale fotografije otvara se galerija radova.

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr