Mali DOKUart

Autor: Sanja Posavec, 23. 10. 2016.

Naša filmašica na sedmodnevnoj radionici u Bjelovaru

Osim što je naša škola osvojila novčanu nagradu za film „Naša Seve“, osvojila je i sedmodnevnu radionicu dokumentarnog filma. Radionica se održavala od 8. do 14. listopada  2016. godine u Bjelovaru, a vodili su je vrsni stručnjaci redatelj Damir Čučić i direktor fotografije Boris Poljak.

Na svoju veliku radost sudjelovala sam na toj radionici. Moj početni strah ubrzo je nestao kad sam upoznala druge polaznike radionice.  Na radionici smo imali zadatak snimiti film  „Autoportret“ u kojem ćemo se svi predstaviti.  Radionica je započela osnovnim predavanjem o kameri te smo odmah krenuli na snimanje filma.

Za vrijeme snimanja naših portreta naučili smo mnogo o namještanju svijetla i kako ga prilagoditi svakome tko je ispred kamere. Puno smo se "igrali" sa svijetlima i tako postigli određen ritam u filmu i povezali ga u cjelinu. Svaku večer smo imali priliku otići u Kulturni i multimedijski centar Bjelovar i pogledati jedan ili više poučnih dokumentarnih filmova ili filmova u izradi.

S radionica sam se vratila s mnogo novog znanja i novih iskustava, a ono što će mi zauvijek ostati  je novo divno prijateljstvo. (Gabriela Bratić)

Mali DOKUart

Autor: Sanja Posavec, 23. 10. 2016.

Naša filmašica na sedmodnevnoj radionici u Bjelovaru

« Ožujak 2024 »

Ispis statistike od 8. 12. 2014.

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr