SOVA

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 25. 5. 2017.

UKLJUČI SE I TI, NEMOJ SAMO ČEKATI

Sobočka organizacija volontiranja (SOVA), volonteri Osnovne škole Tomaša Goričanca Mala Subotica priveli su uspješno kraju akciju skupljanja plastičnih čepova. Akcija je bila podijeljena u dva kruga. Prvi krug završio je 16.1.2017., a drugi krug i završno vaganje čepova bilo je 19.5.2017. Volonteri škole, prema dogovorenom rasporedu, vagali su čepove i na taj način svojim podacima omogućili da se opet proglasi najhumaniji razred, razred koji je skupio najviše čepova. Prisjetimo se kako se titulom, razreda s najviše skupljenih grama čepova, u prvom krugu skupljanja okitio 2.b, koji se u ovom ciklusu nalazi na visokom drugom mjestu.

Na završnom vaganju i pribrajanju posljednjih grama čepova, titula najhumanijeg razreda odlazi u ruke 3.b razreda koji je količinom skupljenih čepova odskočio iznad svih. Učiteljica Blaženka Palatinuš ne krije zadovoljstvo i oduševljenje što su uspjeli nadjačati favorite 2.b razred. Iznimno je ponosna na zalaganje i humano osviještenost svojih učenika.

Učenici Osnovne škole Tomaša Goričanca Mala Subotica aktivno su se uključili i nisu čekali i na ponos volontera i Udruge UOLL, zbog kojih se i sama akcija odvijala, skupilo se nešto više od sto kilograma čepova.

Posebno hvala 3.b razredu, a ostalim razredima neka to bude motivacija za veći entuzijazam i više prikupljenih čepova u sljedećem ciklusu skupljanja

Akcija je bila podijeljena u dva kruga. Prvi krug završio je 16.1.2017., a drugi krug i završno vaganje čepova bilo je 19.5.2017. Prisjetimo se da je u prvom krugu titula najhumanijeg razreda otišla u ruke 2.b razreda, a u drugom krugu učenicima 3.b razreda.

Da rezimiramo, prvo mjesto u drugom krugu vaganja pripalo je 3.b razredu sa skupljenih 22830 grama čepova, drugo 2.b s 16630 grama i treće 1. a s 13630 grama čepova.

Važno je napomenuti da je sama akcija osmišljena u dva kruga zbog sponzorskih nagrada koje je osiguralo poduzeće Perutnina Pipo Čakovec. Na zahtjev nekih roditelja objavljujemo i grafikon ukupno skupljenih grama čepova kroz cijelu školsku godinu. Tako je razred koji je ukupno skupio najviše čepova 2.b. Čestitamo im na trudu i zalaganju.

U  svojim nastojanjima da promijenite svijet oko sebe, krenite od sebe i ne zaboravite… „volonteri nisu plaćeni, ne zato što su bezvrijedni, već zato što su neprocjenjivi.“

SOVA

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 25. 5. 2017.

UKLJUČI SE I TI, NEMOJ SAMO ČEKATI

« Ožujak 2024 »

Ispis statistike od 8. 12. 2014.

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr