Smotra hrvatskoga školskoga filma

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 28. 9. 2017.

Filmaši opet u Sinju

Ovogodišnja peta po redu Smotra hrvatskog školskog filma u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje održana je u prekasnom Sinju od 21. do 23. rujna.

Prosudbeno povjerenstvo u sastavu Krešimir Mikić (filmolog), Istvan Filakovity (akademski redatelj), Neven Hitrec (akademski redatelj) i Miran Miošić (akademski montažer) odabralo je 50 filmova učenika osnovnih i srednjih škola. Predsjednik povjerenstva Krešimir Mikić naglasio je da je ove godine kvaliteta filmova bila iznimno dobra.

Na Smotri filmaši naše škole predstavili su se filmom Ritam nas veže koji su snimili učenici Viktorija Rebernik, Hana Horvat, Fran Glad i Isabella Branović. Film govori o mladim Romima, Velimiru, Robertu, Marku i Dejanu učenicima Učeničkog doma Graditeljske škole Čakovec koji su se uključili u bubnjarsku radionicu. Radom u radionici zajedno sa svojim voditeljem Nikolom Švendom zavoljeli su bubnjeve i svoje slobodno vrijeme odlučili posvetiti glazbi.

Medijsku grupu u Sinju ponosno je predstavljala Viktorija Rebernik zajedno sa svojim mentoricama Ivom Mihalic Krčmar i Nikolinom Hampamer. Iz Sinja su se vratile ispunjene i pune novih iskustava.

Smotra hrvatskoga školskoga filma

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 28. 9. 2017.

Filmaši opet u Sinju

« Travanj 2024 »

Ispis statistike od 8. 12. 2014.

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr