Fotoradionice

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 6. 10. 2017.

Foto radionica Hrvatskog fotosaveza

Hrvatski fotosavez je u suradnji s našom školom organizirao radionicu u kojoj je sudjelovalo petnaest učenika naše škole i pet učenika Osnovne škole Hvar. Radionice su održane zadnji vikend u rujnu, tj. od četvrtka 28. rujna do subote 30. rujna.

U četvrtak ujutro učenici su došli u školu gdje je bio doručak. Nakon doručka učenici su otišli na kratak dogovor i ubrzo nakon toga spremni, odmorni i puni adrenalina krenuli u vinograde. Najprije su svi zajedno išli u jedan manji vinograd u kojem su napravili nekoliko brzih fotografija. Nisu se dugo zadržali tamo. Nakon nekih pola sata podijelili su se u dvije grupe. Prva se grupa sastojala od učenika s Hvara i većine učenika kod kojih su odsjeli. Oni su išli u vinski podrum. Druga se grupa sastojala od ostalih učenika naše škole. Oni su krenuli u vinograde na granici Slovenije i Hrvatske. Tamo su dobili poseban zadatak. Učenici su odmah posjetili i vidikovac koji je bio udaljen samo nekoliko metara. Poslije vinograda i podruma našli su se na ručku. Nakon toga svi su zajedno otišli u sljedeći vinograd. Ubrzo su se vratili u školu i otišli svatko svojoj kući.

U petak ujutro naši su učenici najprije goste proveli po školi i pokazali im je. Gosti su bili iznenađeni veličinom škole. Nakon toga učenici su stali fotografirati krajolike, a nešto kasnije išli su u vinski podrum. Tamo su gledali velike bačve pune vina. Kad su završili s podrumima krenuli su prema crkvama. Posjetili su dvije crkve, ali nažalost posjet kapelici nije bio moguć. Kasnije su posjetili vinograd gdje se nalazila stara kućica koja je bila prepuna stvari koje se danas više ne koriste. Neki od njih posjetili su i kuću sa slamnatim krovom. Za Čakovec su krenuli poslije vinograda. Tamo su išli u Stari grad te se kasno poslijepodne vratili u školu.

Prva stvar u subotu ujutro bila je rezbarenje bundeva koje su trebali fotografirati dok padne mrak. Kad su bundeve bile izrezbarene, bacili su se na izradu majica. Majice su ukrašavali kemikalijama. Na njih su pisali i crtali te su majice na kraju ispale predivne. Tada su učenici otišli kući. Vratili su se navečer oko osam sati. Sudjelovali su na radionici sa svjetlom. Fotografirali su bundeve sa svjećicama. Učenicima je bilo jako zabavno. Otišli su kući kasno, umorni i žalosni zbog kraja radionica.

U nedjelju oko deset ujutro gosti su krenuli na Hvar.

Više fotografija pogledajte u galeriji.

Jana Držanić, 6.a

Fotoradionice

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 6. 10. 2017.

Foto radionica Hrvatskog fotosaveza

U nedjelju oko deset ujutro gosti su krenuli na Hvar.

Više fotografija pogledajte u galeriji.

Jana Držanić, 6.a

« Ožujak 2024 »

Ispis statistike od 8. 12. 2014.

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr