SOVA

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 4. 12. 2017.

Nagrada Otisak srca za našu školu

Međimurje slovi kao kraj s radišnim ljudima. Ali i kraj čiji su ljudi filantropi u srcu. Od najmlađih uzrasta važno je raditi na razvoju volonterizma. Posao za koji se ne dobiva novčana nagrada, nego se nagrada zapisuje negdje u srcu. Prvog dana prosinca dvije se međimurske škole mogu pohvaliti nagradama koje su primile za doprinos razvoju volonterizma. Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva dodijelila je 10 nagrada za razvoj volonterstva ''Otisak srca'' osnovnim i 5 nagrada srednjim školama. Dobitnici nagrada su Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica za svoje projekt pod nazivom ''Treća smjena''  i OŠ Draškovec za projekt " Zdravo druženje".

Cilj projekta naše škole jest uvesti nove sadržaje u kulturni i društveni život lokalne zajednice. Promovirati „SOVA“ – Sobočku organizaciju volontiranja i volonterizam, a jedan od ciljeva je i povezivanje škole i  lokalne zajednice u cjelinu, gdje je škola poveznica. Na sastanku volontera i Učeničkog vijeća predložene su sljedeće aktivnosti: Informatika za umirovljenike, Natjecanje u pletenju, Prva pomoć - predavanje, mjerenje šećera, Izrada uskrsnih ukrasa, Kuhanje – prodaja jela, Promatranje noćnog neba, Društvene igre, Fotografske radionice, Čitanjem do zvijezda, Zadruga - prodajna izložba, Predavanje roditelja koji je zaposlen i odrađuje treću smjenu. Procjenjujemo da će se u navedene akcije u projektu „Treća smjena“ uključiti gotovo svi učenici i zaposlenici škole. Osnovni cilj je ljudima pružiti nove načine ispunjavanja slobodnog vremena. Predviđeno je da će se akciji odazvati oko 300 ljudi; što kao članovi neke udruge, što kao roditelji ili staratelji naših učenika. Osnovna nit vodilja je ostvariti  dobru suradnju s lokalnom zajednicom osobito s udrugama koje djeluju na području općine Mala Subotica.

Na svečanosti dodjele nagrada „Otisak srca“ koja je održana u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu našu školu su predstavljali: ravnateljica škole Đurđa Horvat, učiteljice Željka Štampar Zamuda - voditeljica volontera, učiteljica Nikolina Hampamer - voditeljica Medijske grupe, učiteljica Iva Mihalic Krčmar – predstavnik Školskog odbora, knjižničarka Patricija Husajina, učenici: Petar Vlašić, Ana Vojković, Hana Halić, Barbara Novak i Valentina Lacković.

Ova je nagrada najbolji je način da se obilježi 5. prosinca Međunarodni dan volontera. I ne zaboravite…dobro se dobrim vraća.

SOVA

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 4. 12. 2017.

Nagrada Otisak srca za našu školu

« Travanj 2024 »

Ispis statistike od 8. 12. 2014.

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr