Nagrade za naše učenike

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 29. 5. 2018.

PRVA I DRUGA NAGRADA ZA SLIKOVNICE

Moja prva knjiga je državni natječaj za učenike i učenice osnovnih škola, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja, koji se kontinuirano provodi od 2004. godine. Natječaj se sastoji od pisanja i ilustriranja vlastite priče, a glavna nagrada je tiskanje najboljih radova koje biraju književnice Sanja Pilić i Silvija Šesto. Svrha natječaja je poticanje mašte i kreativnosti, razvoj likovno-literarnih vještina te osvještavanje djece i mladih o njihovim pravima, odgovornosti za okoliš i potrebi brige za zajednicu.

Natječaj provodi Udruga Kalibra iz Karlovca. Na adresu Kalibre ove godine stiglo je 726 slikovnica pod mentorstvom 249 mentora iz 181 osnovne škole iz svih dijelova RH. Nagrade se dijele na 1. (7 slikovnica), 2. (20 slikovnica), 3. (20 slikovnica) te poticajnu nagradu.

U pustolovinu stvaranja vlastite priče ove godine krenule su i učenice OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica, Nika Halić i Neva Novak. Obje su učenice 2.a razreda. Nikin rad je slikovnica Kako živi obitelj Ježić koja je osvojila 1. nagradu, a to je tiskanje slikovnice. Nevina slikovnica pod naslovom Bijela roda priča... osvojila je 2. nagradu. Slikovnice su rađene pod mentorstvom učiteljice Ljiljane Rinkovec.

19. svibnja Nika je sudjelovala na završnoj radionici u Karlovcu u Dječjoj knjižari Knjiguljica gdje se provjeravala autentičnost rada autorice.

Završna svečanost natječaja Moja prva knjiga za 2018. godinu održat će se u četvrtak 27. rujna 2018. u Domu hrvatske vojske Zrinski u Karlovcu.

Nagrade za naše učenike

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 29. 5. 2018.

PRVA I DRUGA NAGRADA ZA SLIKOVNICE

« Ožujak 2024 »

Ispis statistike od 8. 12. 2014.

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr