Mini rukomet

voditeljice su Nina Cmrečak i Blaženka Palatinuš- učiteljice razredne nastave

Mini rukomet je izvannastavna aktivnost za učenike od 1. do 4. razreda. Zbog velikog interesa, grupa broji 40 do 50 učenika. Tijekom aktivnosti učenici su podijeljeni u dvije skupine: na 1. i 2. razred i 3. i 4. razred ili muška i ženska grupa.
Cilj grupe je osposobljavanje učenika za usvajanje i primjenu teorijskih i motoričkih znanja. Sadržaji koji se realiziraju vezani su uz nastavni  plan i program tjelesne i zdravstvene kulture od 1. do 4. razreda.
Uče se  i elementi i pravila rukometa, pa je ujedno i priprema za rukomet u predmetnoj nastavi. Puno važnije od otkrivanja talenata nam je utjecati na pravilan rast i razvoj, razvijati potrebu za kretanjem, osposobljavati za timski rad i poticanje na samostalno vježbanje.

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr