Multimedijska skupina

voditeljica Ivana Ružić – učiteljica informatike

Polaznici ove skupine su učenici od petog do osmog razreda.

Učenici pišu i pripremaju vijesti za objavu na mrežnim stranicama, upoznaju se s osnovama digitalne fotografije i videa, u suradnji sa knjižničarskom skupinom izrađuje elektroničku slikovnicu te izrađuje različite PowerPoint prezentacije u suradnji s drugim grupama i učiteljima (Mjesec hrvatske knjige, književni susret, itd.)

Učenici ove skupine vrlo često sudjeluju u različitim nagradnim natječajima u organizaciji Carneta, Entera i dr.

U prvom obrazovnom razdoblju naglasak je na pripremama za natjecanje učenika iz informatike. Rješavamo različite problemske zadatke u programskom jeziku QBasic.

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr