Pjevački zbor

voditeljica Štefica Hajdarović, učiteljica razredne nastave

U ovaj pjevači zbor uključeni su učenici od 1. do 4. razreda. Na početku svake školske godine uključuju se učenici prvih razreda kod kojih se provjeravaju muzikalne (glazbene) sposobnosti. Pjevački zbor broji oko 40 članova. Radi se na tehnici disanja, importaciji glasa, pjevaju se vokali na različite načine te razvijaju višeglasje pjevajući kanone.

Pjevanjem učenici razvijaju sluh, glas, osjećaj za ritam, pažnju, maštu, pamćenje, toleranciju kao i osjećaje za prijateljstvo i druženje.

Pjevanjem različitih pjesama njeguje se ljubav prema ljudima, domovini, prirodi… Pjevački zbor nižeg uzrasta pjeva pjesme uz glazbenu pratnju (klavir, sintesajzer) i bez pratnje. Otkako se organiziraju naš je zbor nastupao na svakoj Smotri zborova. Tako 1998. godine u Prelogu na Smotri pjevačkih zborova učenika osnovnih škola Međimurske županije mali zbor naše škole bio je proglašen najboljim u toj kategoriji. Prvo mjesto u kategoriji malih zborova Međimurske županije osvojili smo i slijedeće 1999. godine na natjecanju u Svetoj Mariji.

Tijekom školske godine nastupa na internim i javnim priredbama povodom prigodnih blagdana.

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr