> Povijest

voditelj Mario Šestak, učitelj povijesti

Dodatnu nastavu iz povijesti pohađaju učenici sedmih i osmih razreda. Učenici produbljuju i proširuju stečena znanja na redovnoj nastavi, razvijaju interes za izučavanje prošlosti i sadašnjosti, te razvijaju povijesno mišljenje na primjerima iz zavičaja, domovine i svijeta. Učenici dramatiziraju povijesne događaje i osobe, izrađuju plakate i prezentacije, rade na povijesnim izvorima, osmišljavaju igre, analiziraju dokumentarne i igrane filmove, rade na povijesnoj karti, proučavaju povijesne enciklopedije i knjige, koriste se internetom u potrazi za povijesnim sadržajima i pripremaju se za školsko i županijsko natjecanje iz povijesti na kojem postižu zapažene rezultate.

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr