PRVA POMOĆ

voditeljica Manuela Stričak - učiteljica tjelesne i zdravstvene kulture

Već 4. godine u našoj školi učenici se mogu uključiti u izvanškolsku aktivnost Prva pomoć i Crveni križ. Aktivnost obuhvaća sadržaje iz povijesti pokreta Crvenog križa, Međunarodnog humanitarnog prava i pružanja prve pomoći.

Učenici se u travnju uključuju na Županijsko natjecanje koje organizira Crveni križ Čakovec.

U protekle 4 godine osvajali smo prva mjesta što je ekipi omogućilo sudjelovanje na Državnom prvenstvu prve pomoći i Crvenog križa.

Ekipa se sastoji od 6 članova a provjerava se teorijsko znanje pismenom provjerom i pružanje prve pomoći na radilištu gdje su ozlijeđene osobe.

Osim odličnog teoretskog znanja naše ekipe postižu izvrsne rezultate u praktičnom dijelu. 2.,4. i 3. mjesto u zadnje 3 godine dokaz su visokog reitinga naše ekipe i kontinuiteta u radu.

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr