Stvaranje filantropske kulture u Hrvatskoj

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 22. 3. 2017.

Naša škola proglašena Školom filantrop

U Centru kulture KNAP na zagrebačkoj Peščenici 17. ožujka 2017. održana je svečana dodjela priznanja za „Škole filantrope“. Za sudjelovanje u projektu i provedene filantropske aktivnosti svim su školama uručene zahvalnice.

Posebno priznanje „Škole filantropi 2016. godine" dobilo je 11 škola u Hrvatskoj, a među njima je i Osnovna škola Tomaša Goričanca iz Male Subotice, kao jedina škola iz Međimurja. Potvrdu „Škola naj-filantrop“ 2016. godine dobila je Osnovna škola "Ivan Benković" iz Dugog Sela.

Kroz provedbu svojih filantropskih akcija, sve škole koje su pod okriljem zaklade „Zamah“ provodile akcije, zajedno su prikupile pozamašnu količinu novca i više od pet tona hrane i ostalih potrepština koje su darovane potrebitima. Izrađeno je više tisuća likovnih radova, pomagalo se beskućnicima, djeci i ostalim ranjivim skupinama.

U cijeloj toj filantropskoj priči Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica oformila je Sobočku organizaciju volontiranja i kroz kratko vrijeme napravila niz humanitarnih pothvata. Volonteri škole krenuli su u skupljanje plastičnih čepova u suorganizaciji s UOLL-om, prikupljali su pribor i slikovnice za predškolu u PŠ Držimurec-Strelec, a sjetili su se i napuštenih životinja. Aktivno provode projekt „Pričalice“ o kojima je snimljen i film. Moto u filantropiji i volontiranju je da ne možemo svi činiti velika djela, ali možemo mala s velikom ljubavlju i entuzijazmom.

Stvaranje filantropske kulture u Hrvatskoj

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 22. 3. 2017.

Naša škola proglašena Školom filantrop

« Travanj 2024 »

Ispis statistike od 8. 12. 2014.

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr