> Projekti  > Erasmus +

Od 2016. godine aktivni smo u Erasmus + projektima

Tracing our Cultural Heritage

Projekt se odnosi na kulturnu baštinu 6 europskih partnerskih škola. Škole kroz aktivnosti prezentiraju svoju kulturnu baštinu na području povijesti, glazbe, umjetnosti, gastronomije i književnosti. Kroz mobilnosti učitelja i učenika stvaraju Muzej Eu kulture. Projekt uključuje mobilnost učenika i nastavnika.

Partnerske škole: Cipar, Rumunjska, Italija, Španjolska i Francuska.

Partner koordinator: Cipar

Trajanje: 1.9.2018.-31.12.2020.

Koordinator projekta: Manuela Stričak

The more motivation the less dropout in schools

Projekt se odnosi na učenike Rome i povezuje 6 europskih škola koje žele raspravljati o istim i sličnim problemima  u svom radu. Rano odustajanje od školovanja, neredovito pohađanje nastave, ekonomske prepreke i drugi problemi koje škole imaju žele rješavati zajedničkim programima. Motivirati učenike kroz sportske, kulturne i umjetničke programe za sudjelovanje i prezentaciju svoje kulture drugim učenicima te tako stvarati pozitivno i poželjno školsko okruženje. Mobilnost uključuje samo nastavnike.

Trajanje: 1.9.2018.-31.8.2021.

Partner koordinator: Turska

Partneri: Turska, Bugarska, Italija i Rumunjska

Koordinator projekta: Manuela Stričak

Travel and create your perfect future School

Projekt se bavi stvaranjem savršene škole budućnosti koja je otvorena prema svijetu uključiva i povezana sa zajednicom. Uključuje konzorcij 6 francuskih škola sa sjedištem u Normandiji i 5 partnerskih škola u Europi. Svaka škola radi jedno od područja sport i zdravlje, umjetnost i kultura, posredovanje u školama (nenasilno rješavanje sukoba ,odnosi s roditeljima) i održivi razvoj. Projekat uključuje mobilnost nastavnika i učenika.

Trajanje: 1.9.2018.-31.8.2021.

Partner koordinator: Francuska

eQuality Schools, eQuality Future

Projekat se odnosi na aktivnosti koje će smanjiti probleme rodne neravnopravnosti, poticati toleranciju u različitosti , baviti se problemima imigrantima i učenika s manje mogućnosti i njihovom integracijom u sustav obrazovanja. Projekat uključuje mobilnosti učenika i učitelja.

Trajanje: 1.9.2019.-31.8.2021.

Partneri: Španjolska, Srbija, Italija, Engleska, Poljska i Hrvatska.

Partner koordinator: Španjolska

Inclusion Through Arts

Aktivnosti projekta odnose se na inkluziju, pružanje jednakih mogućnosti svim učenicima kroz različite umjetničke aktivnosti (glazbu, ples, glumu, slikanje). Mobilnost uključuje učitelje.

Trajanje: 1.9.2019.-31.8.2021.

Partneri: Grčka, Latvija, Finska, Španjolska i Hrvatska.

Partner koordinator: Grčka

Koordinator projekta: Manuela Stričak

Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica / Glavna 55, HR-40321 Mala Subotica / www.os-mala-subotica.skole.hr / ured@os-mala-subotica.skole.hr